Smart Hotel, Gdańsk
Hotel w samym centrum wydarzeń
Przyjazd
Wyjazd
09 maja 2022

Odwiedzasz Gdańsk? Świetna decyzja! Kolejnym trafionym wyborem będzie hotel w Gdańsku blisko morza, w najlepszej możliwej lokalizacji. W inspirującym sąsiedztwie, a jednocześnie blisko do wszystkich najważniejszych punktów na mapie Trójmiasta. Taki właśnie jest Smart Hotel.

Hotel nad morzem w Gdańsku z historią w tle

Liczący 100 pokoi hotel nad morzem w Gdańsku mieści się w Garnizonie – zrewitalizowanej przestrzeni dawnych koszar w gdańskim Wrzeszczu, czyli samym sercu aglomeracji trójmiejskiej. Ponad 100 lat temu stacjonowali tu Czarni Huzarzy, elitarny oddział pruskiej kawalerii. Dziś nasz hotel w Gdańsku jest to wyjątkowy obszar łączący w sobie obiekty kulturalne, atrakcyjne miejsca rekreacji, kojącą zieleń, a także gastronomię z wielu stron świata (oferta świeżych, pysznych i pożywnych śniadań hotelowych zapewni Ci dużą dawkę energii, abyś mógł wykorzystać swój dzień na 100%!). Wojskową dyscyplinę zastąpiła więc radość życia, kreatywność i estetyka.

Hotel nad morzem Trójmiasto - atrakcyjna lokalizacja

Nasz hotel nad morzem w Gdańsku położony jest w otoczeniu pięknej przyrody i wielu atrakcji kulturalnych. Parkowa przestrzeń ze starodrzewem i rozległym trawnikiem idealnym do pikników czy zajęć jogi to dziś jedno z najbardziej lubianych miejsc do spędzania wolnego czasu w Gdańsku. Pod hasłem Garnizonu Kultury często odbywają się tu różnorodne wydarzenia artystyczne. Perłą w koronie jest w tym kontekście Stary Maneż – klub muzyczny ze strefą restauracyjną i własnym browarem rzemieślniczym w odrestaurowanym budynku dawnej ujeżdżalni. Na tutejszej scenie występowały już światowe sławy, takie jak Marianne Faithfull, Suzanne Vega, Fish z zespołu Marillion, a także niezliczone gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Tłumy bywalców przyciąga też Sztuka Wyboru – modna kawiarnia literacka połączona z galerią sztuki. W sąsiednich budynkach działają szkoły artystyczne, pozwalające rozwinąć skrzydła pasjonatom tańca, garncarstwa czy teatru. Całość tworzy wyjątkowy, inspirujący klimat, także do twórczego wypoczynku!

Hotel nad morzem w Gdańsku - dodatkowe atrakcje

Wypoczywając w hotelu w Gdańsku blisko morza znajdziesz też miejsce na kulturę fizyczną. W bezpośrednim sąsiedztwie Smart Hotelu działa klub badmintonowy z dziewięcioma profesjonalnymi kortami do gry w „kometkę” – sprzęt można wynająć na miejscu. Niezwykle popularnym miejscem w Garnizonie jest też linarium, czyli pajęczyna linowa do wspinaczki, uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, tuż obok Sztuki Wyboru.

Wyjątkowa lokalizacja Smart Hotelu to również wymarzone skomunikowanie ze wszystkimi punktami Trójmiasta, które warto mieć blisko podczas klasycznego city-breaka. Gdańskie Główne Miasto z fontanną Neptuna i Żurawiem? Wystarczy przejść 250 metrów na przystanek i przejechać 15 minut tramwajem. W podobny czas dotrzemy komunikacją miejską na plażę, do Parku Oliwskiego, na imprezę w gdańskiej stoczni czy na stadion Polsat Plus Arena. Dystans 10 minut spacerem dzieli hotel od dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz, z którego możemy dotrzeć Szybką Koleją Miejską do Sopotu, Gdyni, a nawet na Kaszuby!

Dodajmy, że obiekt umożliwia wynajęcie samochodu Smart, idealnego do poruszania się po Trójmieście. Inną opcją na przemieszczanie się jest dobrze rozwinięta sieć ścieżek rowerowych.

Sposobów na odkrywanie skarbów Gdańska, Sopotu i Gdyni jest więc sporo, a każdy z nich dobry! Oferujemy atrakcyjne pakiety hotelowe, dzięki którym wybierzesz dokładnie taką usługę, jakiej potrzebujesz.

ul. Słowackiego 3
80-257 Gdańsk, PL

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij