Smart Hotel, Gdańsk
Gdańsk jesienią - nie tylko dla romantyków!
Przyjazd
Wyjazd
26 października 2022

Zdarzyło Ci się być w Gdańsku latem? Poleżeć na plaży, zjeść smażoną rybkę czy zaliczyć fajny festiwal? To super - co jednak warto zobaczyć w Trójmieście jesienią? O tej porze roku Gdańsk to zupełnie inne miasto. To właśnie teraz ożywają legendy, a starsze okolice pokazują swój niepowtarzalny charakter.

Co zwiedzać w Trójmieście jesienią? Zacznijmy od tego, co oczywiste: w jesienne miesiące na ulicach Trójmiasta nie ma tak wielkiego ścisku i tłoku jak latem. Sprzyja to komfortowemu wypoczynkowi, jednocześnie pomaga poczuć miejscowy mikroklimat, a fakt, że wcześniej robi się ciemno działa nastrojowo. Jesienny spleen nie dotyczy bowiem tych, którzy wypoczywają – mogą oni całymi dniami napawać się widokiem morza dzielnie walczącego ze zmrokiem, bądź też przymglonych uliczek starówki, rozjaśnionych latarniami i światłami z wnętrz gdańskich kamienic. Słowem - Gdańsk i Trójmiasto jesienią to poezja!

Czas na spacer, czyli gdzie warto pójść w Gdańsku?

Co robić w Gdańsku jesienią? Wystarczy dobra kurtka (najlepiej z kapturem) i aparat fotograficzny (może być smartfon) i właściwie to wszystko, czego potrzebujecie, by wyruszyć na jesienny spacer pełen wrażeń. Dobrze jest rozpocząć go od plaży i obserwować, jak zachodzące stopniowo słońce tworzy wraz z morzem coraz to nowe formy kolorystyczne na niebie. Będziecie zachwyceni, nawet jeśli nie podejrzewacie u siebie obecności romantycznej duszy. Hotel w Gdańsku blisko morza będzie dodatkowym atutem - szum fal i piękne widoki macie wówczas niemal pod ręką!

Gdzie warto iść w Gdańsku? Kilkugodzinny spacer brzegiem Zatoki Gdańskiej pozwoli Wam odetchnąć zdrowym, jodowanym powietrzem, zrobić kilka efektownych zdjęć natury, a także… nabrać apetytu.

Co robić w Gdańsku jesienią? Czas na małe co nieco

Typowo jesienna aura sprawia, że wchodząc do restauracji bądź bistro poczujemy podwójną radość. Przeczuciu kulinarnej rozpusty towarzyszy wówczas przyjemne wrażenie suchości, ciepła, komfortu i ogólnego dobrostanu. Teraz wystarczy tylko zdjąć kurtkę, zasiąść przy stole i… wybrać. Gdańsk jesienią to bowiem okazja do skosztowania wielu kulinarnych specjałów. Jesienny city-break w Gdańsku idealnie nadaje się do sprawdzenia stanu tutejszej gastronomii. Jest w czym wybierać! Dostępne są oczywiście kuchnie ze wszystkich stron świata, ale w tym szczególnym czasie warto wybrać knajpkę z typowo sezonowym menu. Dynia, gęsina, grzyby leśne – takie elementy królują w kartach trójmiejskich restauracji jesienią.

Trójmiasto jesienią - Wasze zdrowie!

Nie namawiamy oczywiście nikogo do zbyt długiego przesiadywania w barze, jednak po dniu pełnym pieszych wędrówek i jesiennego zwiedzania Trójmiasta podróżnikowi należy się chwila odprężenia. Jesienne miesiące, tradycyjnie zapoczątkowane słynną imprezą Oktoberfest, to idealny czas na odkrywanie piwnych smaków. Warto przy tym wspomnieć, że Gdańsk jest miastem o niezwykle bogatej historii piwowarstwa – najwięcej browarów w mieście nad Motławą istniało na początku XVI wieku, a było ich wówczas ponad 400!

Dziś nad ilością przeważa jakość – miasto cieszy się dużą liczbą pubów z bogatym wyborem rzemieślniczego piwa. Szczególnie godne polecenia - tym bardziej w Gdańsku jesienią - są minibrowary, serwujące trunki uwarzone na miejscu. Przykładem jest rzemieślniczy Browar Vrest, znajdujący się zaledwie 400 metrów od Smart Hotelu.

Pokaż, co warto zobaczyć w Trójmieście - #JesieńwGDA

Od paru lat jesień jest porą roku niezwykle lubianą przez instagramersów. #Jesieniarze i #Jesieniary, bawiąc w Gdańsku, koniecznie powinni udać się na spacer do Parku Oliwskiego. To miejsce, które swoją estetyką (zadbana parkowa zieleń połączona z rokokowym Pałacem Opatów, ogrodem japońskim i nową palmiarnią) niezmiennie przyciąga wszystkich pragnących zrobić sobie ładne zdjęcia. Jesienią w Gdańsku park przystrojony jest dodatkowo dywanem liści, których jaskrawe barwy nie wymagają stosowania żadnych filtrów.

Ciekawą scenerią na sesję są również miejsca w pobliżu noclegów w Gdańsku, a szczególnie bliskie otoczenie Smart Hotelu. Garnizon Kultury, modna przestrzeń w gdańskim Wrzeszczu, to nowe oblicze dawnych koszar pruskich, wzniesionych tu w końcówce XIX wieku. Znajdują się tu odrestaurowane budynki zabytkowe (w tym klub muzyczny Stary Maneż – dawna ujeżdżalnia), rozmieszczone wśród parkowej zieleni. Choć charakter tego miejsca mocno się zmienił – kiedyś dominowała tu wojskowa dyscyplina, dziś raczej kultura, rozrywka i relaks – klimat, szczególnie jesienią, wciąż jest wyjątkowy.

ul. Słowackiego 3
80-257 Gdańsk, PL

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij